Altcoin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Altcoin nedir

Altcoinler, Bitcoin’in başarısından sonra ortaya çıkan alternatif kripto paralardır. Genel olarak, kendilerini Bitcoin’in zayıf olduğu alanlara göre konumlandırırlar. Bitcoin’in ilk taraflar arası dijital para birimi olarak başarısı, birçok kişinin takip etmesine için yol açtı. Pek çok altcoin, Bitcoin’in sahip olduğu özelliklerin ötesine geçip daha rekabetçi hale gelmek için mücadele ediyor.

Altcoin Nedir?

Altcoin” sözcüğü “Bitcoin alternatifi“nin bir kısaltmasıdır ve bu nedenle Bitcoin hariç bütün kripto paraları ifade etmek için kullanılır. Şu anda piyasada 1300’den fazla altcoin bulunmaktadır. Bunların bir çoğu önemsiz ve geleceği olmayan kripto paralarken bir kısmı kısa sürede çok büyük kazançlar sağlamış kripto para piyasasında ciddi paylara sahip olan paralardır.

Bitcoin sonrası ortaya çıkan ilk altcoinler, Bitcoin’den daha hızlı transfer işlemi, daha az transfer ücreti gibi spesifik konularda iyileştirmeler yapma amacıyla çıkarken günümüzde çok daha büyük hedeflerle, arkalarında güçlü kuruluşların  ve yatırımcıların olduğu, gelecek vaat eden azımsanmayacak sayıda altcoin mevcuttur. Altcoinlerden kısa, orta veya uzun vadede Bitcoin’den daha fazla kazanç elde etmek mümkündür. Çünkü Bitcoin’deki büyüme daha yavaş gerçekleşirken yeni ve insanların beğenisini alan bir projeyle ortaya çıkan bir altcoin çok daha hızlı değerlenebilmektedir.Altcoin transferlerini izlemek için Altcoin işlem takibi yazımıza göz atabilirsiniz.

En İyi Altcoin Hangisi ?

Önceki yıllarda birçok kripto para yatırımcısı, altcoinlerin tamamen gereksiz olduklarını ve Bitcoin’ın altyapısına rakip olamayacakları için başarısız olacaklarını savunuyorlardı. Ancak günümüzde, altcoinler hem teknoloji açısından hem de yatırım aracı olarak önemli bir rol oynamaktadır.

En İyi Altcoinler

Merkezi olmayan yönetim, Bitcoin’in en önemli hedeflerinden biridir ve altcoinler kripto para topluluğunu daha da merkezden uzaklaştırmaktadır. Ayrıca altcoinler, geliştirdikleri spesifik konulara eğilen teknolojilerle kripto paranın gerçek dünya uygulamarının bir çok örneğini uygulamaya başlamıştır. Yatırımcı gözüyle baktığımızda özellikle son dönemlerde Bitcoin’de ki yavaşlayan büyüme oranı yatırımcıları kısa vadede büyük getiriler sağlayan altcoinlere yönelttiğini görüyoruz. Son olarak, altcoinler, sağladıkları alternatifle Bitcoin’e sağlıklı rekabet verir. Altcoinlerin artması ve yenilikçi özelliklerle piyasaya sürülmesi Bitcoin geliştiricilerini aktif kalmaya ve yeniliğe devam etmeye zorlar.

Son dönemlerde kendilerinden sıkça bahsettiren ve en iyi altcoinler arasında olan Ether, Ripple, VergeMonero gibi kripto paralar kısa sürede büyük kazançlar getiren altcoinlere örnek verilebilir.

Altcoin Nasıl Alınır?

Altcoinlerin alım satım paritesi çoğunlukla Bitcoin ve Ether iledir. Yani bir altcoin satın alabilmek için öncelikle Bitcoin veya Ether almalı, sonrasında altcoin alım-satımı olan altcoin borsası ile bu Bitcoin veya Etherimizi istediğimiz bir altcoini almak için kullanmamız gerekmektedir.

Bitcoin nasıl alınır?” rehberimizde tarif ettiğimiz Cex.io borsasından; Ripple, Bitcoin Cash, Dash, Zcash, ve Bitcoin Gold altcoinleri almanız mümkündür. Ancak sayısı bini aşan altcoin pazarında daha fazla seçenek istiyorsanız, önerimiz en geniş yelpazeye, en kullanışlı arayüze ve sorunsuz servis kalitesine sahip  Binance olacaktır.

Cex.io kullanımı ve nasıl coin satın alınır hakkında detaylı ve resimli anlatım içeren Cex.io Rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

Binance kısa bir sürede hızla büyümüş ve bugün en çok işlem hacmine sahip kripto para ve altcoin borsasıdır. Bu borsada doğrudan kripto para almak mümkün değildir. Başka bir borsadaki veya cüzdandaki Bitcoin veya Ether’inizi buraya göndererek onun paritesiyle al-sat yapabilirsiniz. Başlangıçta çok avantajlı gözükmesede Binance’in en güçlü olduğu altcoinler klasmanında yapacağınız işlemlerle kısa sürede büyük kazançlar elde etmeniz mümkün. Örneğin Cex.io‘dan aldığınız Bitcoin’i Binance‘e gönderip, Bitcoin karşılığında yükselişte olan bir altcoin alıp kazanç sağlayabilirsiniz. Buradan elde ettiğiniz geliri tekrar Bitcoin’e çevirerek, arttırdığınız Bitcoin’inizi Cex.io‘ya geri gönderip dolar üzerinden satarak paranızı çekebilirsiniz. Günün her saati kazanma şansı veren altcoinleri ve transferler arasında pürüz çıkarmayan servisiyle Binance’e kısa zamanda alışıp ekranın başından kalkamayacağınızı garanti edebiliriz.

Detaylı anlatım için “Binance Üzerinden Altcoin Satın Almak” yazımıza bakabilirsiniz.

Sizlerde bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Cex.io Kullanımı

Cex.io Kullanım Rehberi (Nedir, Nasıl Kullanılır, Coin Satın Almak)

Güney Kore Kripto Para

Güney Kore’nin Kripto Düzenlemesine Karşı 215 Bin İmza Toplandı