Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak’ın Bitcoini çalındı

Steve Wozniak Bitcoin

Geçen sene, Apple‘ın kurucu ortağı Steve Wozniak altına oranla daha değerli olma eğiliminde olduğu için Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bundan aylar sonra ise aldığı Bitcoinlerin hepsini satacağını söyledi. Wozniak’ın kazançlarını satma sürecinde, önemli miktarda dolandırıldığı ortaya çıktı.

Yedi Bitcoini Çalındı

Dünyanın en karlı şirketi Apple’ın arkasındaki isimlerden biri olan, kurucu ortaklarından Steve Wozniak, Hindistan‘da konuşmacı olarak katıldığı bir panelde yaptığı açıklamada, büyük miktarda Bitcoininin çalındığını açıkladı.

Yeni Delhi’deki panele katılan Wozniak, Başkan Donald Trump için duyduğu hoşnutsuzluk, Apple, Steve Jobs’la geçirdiği zaman gibi bir çok konuda konuştu. Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki düşünceleri sorulduğu zaman, daha önceki açıklamalarını tekrarlayarak “Bana göre Bitcoin, hükümetler tarafından manipüle edilemeyen bir para birimi. Matematiksel, saf ve değiştirilemez.” dedi.

Wozniak Bitcoin yatırımını henüz birim fiyatı 700 dolarken yaptığını ve geçen yılın sonlarında neredeyse tamamını sattığını açıklamıştı. Ancak bu konuşmada, çevrimiçi Bitcoin sattığı kişinin ödeme yöntemi olarak çalıntı kredi kartı kullandığını ve satış gerçekleştikten sonra kredi kartı ödemesini iptal ederek Wozniak’ın yedi Bitcoinini kolayca çaldığı bilgisini paylaştı.

Konuşmasının devamında hiç bir zaman yatırımcı olmadığını, blok zincir teknolojisini incelemek ve öğrenmek için Bitcoin kullandığını söyleyen Wozniak, sonunda biri hariç bütün Bitcoinlerini sattığını, son Bitcoinini ise deneysel amaçlı tuttuğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Meksika Kripto Para

Meksika Kongresi, Kripto Para Düzenlemelerini Onayladı

Ripple Güney Kore

Ripple’ın Gerçek Dünya Uygulamaları Başladı