Binance.com Nedir ve Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

Binance nedir

En iyi kripto para borsalarından biri olan Binance.com için yazımızda, Binance kullanımı ve nasıl altcoin satın alabiliriz ile detaylı bilgilerin yer aldığı bir rehber hazırladık.

Binance Nedir?

Binance kısa bir sürede hızla büyümüş ve bugün en çok işlem hacmine sahip bir kripto para borsasıdır. Son zamanlarda yatırımcılarına büyük kazançlar sağlayan altcoinler üzerine yoğunlaşan Binance borsası 5.000.000’dan fazla kullanıcı sayısıyla her geçen gün büyüyen bir platformdur. Binance iota, Ripple, Verge, Monero, Tron gibi son dönemin en çok adı geçen altcoinlerini ve çok daha fazlasını bünyesinde barındırır.

Böylesine büyük işlem hacmine ve kullanıcı sayısına sahip olmasına rağmen Binance alım satım işlemlerinde hızlı ve pratiktir. Başka borsalarda yüksek miktarlarda işlem yapmak veya paranızı çekmek istediğiniz zaman onaylı hesap açmanız istenir. Bunun içinse sizden hesabınızı doğrulamak için bir çok kişisel bilgi ve form istenir(pasaport veya nüfus cüzdanınızın fotoğrafı, banka hesap özeti vs.). Binance doğrulama konusunda da bir adım öndedir. Günlük 2 Bitcoin’e kadar para çekme işlemlerinizde hesap onayı talep etmez.

Altcoinler hakkında nedir, nasıl alınır gibi detaylı bilgilerin yer aldığı Altcoin rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

Binance Güvenilir Mi?

Herhangi bir borsada işlem yapmadan önce ilk dikkat edilecek konu doğal olarak güvenliktir. Binance bu konuda bugüne kadar oldukça başarılı bir not almıştır. Özellikle diğer borsalarla kıyaslandığında işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi, bugüne kadar hiç bir kullanıcının parasının kaybolmasıyla ilgili bir şikayeti olmaması ve en ufak sorunda hızlı dönüş yapan destek ekibiyle güvenlik alanında da göz doldurmaktadır.

Binance Kullanımı

Bütün avantajlarına rağmen doğrudan dolar ile alım satıma açık olmaması yüzünden, Binance nasıl kullanılır sorusu hala zihinleri meşgul etmektedir. Binance dolar yatırma işlemine açık değildir ve bu sebeple bu borsada doğrudan paranızla kripto para almak mümkün değildir. Mevduat olarak Binance Bitcoin kabul eder. Başka bir borsadaki veya cüzdandaki Bitcoin’inizi buraya göndererek onun paritesiyle al-sat yapabilirsiniz. Binance para çekme işlemi için de buradaki Bitcoin’ininizi dolara veya TL’ye çevirebileceğiniz bir borsaya göndererek satabilirsiniz.

Başlangıçta çok avantajlı gözükmesede Binance’in en güçlü olduğu altcoinler klasmanında yapacağınız işlemlerle kısa sürede büyük kazançlar elde etmeniz mümkün. Örneğin Cex.io‘dan aldığınız Bitcoin’i Binance’e gönderip, Bitcoin karşılığında yükselişte olan bir altcoin alıp kazanç sağlayabilirsiniz. Buradan elde ettiğiniz geliri tekrar Bitcoin’e çevirerek, arttırdığınız Bitcoin’inizi Cex.io’ya geri gönderip dolar üzerinden satarak paranızı çekebilirsiniz. Günün her saati kazanma şansı veren altcoinleri ve transferler arasında pürüz çıkarmayan servisiyle Binance’e kısa zamanda alışıp ekranın başından kalkamayacağınızı garanti edebiliriz.

Binance komisyon oranları da oldukça düşüktür. Yaptığınız işlemlerden %0.10, eğer Binance’in kendi altcoini olan BNB’yi kullanırsanız %0.05 komisyon ödersiniz. Profesyonel bir altyapıya sahip olması sebebiyle Binance stop limit, limit gibi emirler girerek işlem yapma imkanı sağlar.

Binance Üyelik ve Hesap Açma

Öncelikle şu sayfadan kaydoluyoruz. Register‘a tıkladıktan sonra bizden; e-mail adresimiz, kendi belirleyeceğimiz bir şifre ve aynı şifreyi tekrar girmemiz isteniyor. Bunları tamamladıktan sonra altdaki kutucuğu işaretleyip “Register”a tıklıyoruz.

Binance Üyelik ve Hesap AçmaBinance Hesap Açma

Bunun ardından karşımıza bir kutucuk çıkacak. Soldaki sembolü puzzle gibi boşluğa tam yerleşecek şekilde sürükleyip bırakıyoruz.

Binance Üyelik Açma Binance Üyelik Açma 2

Bu işlemin ardından e-mail adresimize onay maili gelecek. Maildeki linke tıklayarak üyelik işlemimizi tamamlıyoruz.

Binance Para Yatırma

Daha önce anlattığımız gibi bu borsa dolar yerine Bitcoin ile işlem yapılan bir borsa. Dolayısyla başka bir borsadan elimizdeki parayla aldığımız Bitcoin’i Binance’e göndermemiz gerekiyor. Şimdi daha önce Cex.io’dan aldığımız Bitcoin’i Binance’e göndericeğiz. (Bitcoin almak için Cex.io Kullanım Rehberi‘ne bakabilirsiniz.)

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra ana sayfada “Funds” ve ardından “Deposits Withdrawals” sekmesine tıklıyoruz.

Binance Para Yatırma

Çıkan sayfada Bitcoin’i(BTC) ve aynı satırdaki Deposit‘i seçiyoruz.Bu bize Binance üzerindeki Bitcoin cüzdan adresimizi verecek. Bu adresi kopyalıyoruz.

altcoin nasıl alınır binance

 

binance altcoin nasıl alınır

 

Cex.io’da giriş yaptıktan sonra “Withdraw“kısmına gelerek, BTC‘yi seçip ve göndermek istediğimiz Bitcoin miktarını yazıp adres kısmına kopyaladığımız adresi yapıştırıyoruz ve işlemi onaylıyoruz.

binance.com ile altcoin nasıl alınır

Onayın ardından anlık işlem trafiğine bağlı olarak Bitcoin’imiz bir süre sonra Binance’e geçecektir. Takip etmek için “Deposits Withdrawals” kısmına bakabilirsiniz.

Binance Altcoin Satın Almak

Bitcoin’imizi Binance‘e transfer ettiğimize göre artık altcoin alabiliriz. Sol üst köşeden “Exchange” ve ardından “Basic” tıklıyoruz. Daha detaylı ve teknik kullanım için Advanced‘e tıklayabilirsiniz.

Binance Altcoin Satın Almak

Karşımıza gelen sayfa bizim işlem arayüzümüz. Buradan sitede kayıtlı bütün altcoinlerle işlem yapabilirsiniz. Örneğin YOYO isimli altcoini almaya karar verdik. Önce BTC paritesini ve sonra listeden YOYO’yu seçiyoruz.

Binance Altcoin Rehberi

Burada YOYO’nun anlık, saatlik, günlük ve haftalık grafiklerini inceleyebilir ve al-sat yapabiliriz. Al-sat bölümü bize üç farklı tercih sunar. Bunlar:

Limit: Kendi belirlediğiniz fiyat üzerinden al-sat yapma. YOYO’nun fiyatı sizin yazdığınız fiyata gelince işlem otomatik gerçekleşecektir.

Market: Al-sat yapmak istediğiniz miktarı yazarsanız o anki piyasa fiyatı üzerinden işlem anında gerçekleşir.

Stop-Limit: Burada normal limit emrini daha esnek bir şekilde girebilirsiniz. Örneğin YOYO’nun fiyatı bu örnekde 0.00001839, 0.00001900’ı geçeceğini öngörüyorsak Stop kısmına bu fiyatı yazıyoruz. Limit kısmına ise ne kadara kadar satın alacağımızı yazıyoruz, örneğin 0.00001910. Böylece YOYO için verilen en düşük teklif 0.00001900’un üstüne çıktığında emriniz çalışacak ve satın almaya başlayacak ve fiyat 0.00001910’a ulaştığında satın almayı durduracak. Elinizdeki altcoini satacağınız zamanda belirlediğiniz stop fiyatına gelince satmaya başlayacak ve yine belirlediğiniz limit fiyata gelince satışı durduracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Ethereum

Ethereum Rehberi : Nedir? Nasıl Alınır ve Güvenilir Mi ?

Güney Kore Kripto Vergi

Güney Kore Borsalarına Vergi Düzenlemesinde Sona Doğru