Bitcoin : Ev Satın Almanın Yeni Yolu

Bitcoin ile ev almak

Bazı insanlar halen kripto para birimlerini kabul etmek konusunda tereddütlü davranıyor olsa da, emlak piyasalarında artan bir eğilim görüyoruz. Son birkaç ay içinde Bitcoin üzerinde eşya, ev ve arazi satışlarının sayısı önemli ölçüde arttı.

Para Transferi İçin Yeni Bir Yol

Malezyalı bir iş adamı, Sabah’daki Libaran Adası’ndaki arazisinin satışı için Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etti. Sabah’nın en iyi turizm girişimcilerinden Alexander Yee, Bitcoin üzerinden arkadaşı Polycarp Chin ile arazi anlaşması yaptı. Yanya, Libaran Adası’ndaki 1.219 ha’lık araziyi yarım Bitcoin ($ 5,758) karşılığında Chin’e satmayı kabul etti. İşlem, bu Pazartesi günü, 0.05 bitcoin depozito ödenerek imzalandı.

İmza töreninde Chin, parasını Luno cüzdanından doğrudan Yee’nin cüzdanına aktardı. Yee “Bu, para transferinde yeni bir yoldur” dedi . Bunun sadece Bitcoin üzerinden ödenen sıradan bir satış olduğunu ve transferin tamamlanmasından sonra kalan 0,45 bit coininin ödenebileceğini de sözlerine ekledi.

Mülk Satmanın Alternatif Yolu

Go Homes’tan Ed Casson ve Oliver Hookway, Bitcoin üzerinden İngiltere’de iki ev sattı.

Geçtiğimiz aralık ayında Gayrimenkul Geliştirici Go Homes, bitcoin para birimini kullanarak İngiltere’deki iki lüks evi başarıyla sattı.

Satılan ilk mülk, Colchester’da dört odalı, müstakil 350.000 sterlinlik bir aile eviydi. İsimsiz alıcı kripto piyasasının erken dönemlerinde madencilikden zengin olan birisi. Yeni evi, Bitcoin karşılığında kiralama umuduyla bir yatırım aracı olarak satın aldı. İkinci mülk olan, Hertfordshire’daki 595.000 sterlinlik, dört yatak odalı evin yeni sahibi de bir Bitcoin madencisi.

Go Homes grup satış müdürü Ed Casson, “Bu, kural kitabını yeniden yazıyor ve mülk satmanın başka bir yolu olduğunu gösteriyor” dedi. Bitcoin için ev satmanın önümüzdeki beş yıl içinde sıradanlaşacağına inandığını, işlemlerin hızlı olması nedeniyle alıcılara ve satıcılara faydası olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bitcoin Nedir

Bitcoin Nedir ve Nasıl Alınır ?

İran Bitcoin Haberi

İranlı Bankacı Kripto Paraların Kabul Edilmesi Çağrısında Bulundu