Bitcoin İşlem Hacmi Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

bitcoin transfer

Günlük Bitcoin transfer işlemlerinin yedi günlük ortalaması son iki yılın en düşük seviyesine ulaştı ve Mart 2016’dan bu yana ilk defa 160.000’in altına düştü. İşlemlerdeki durgunluk sadece transferlerde değil, 248 ülkede BTC işlemi sağlayan LocalBitcoins borsasındaki haftalık Bitcoin işlem hacmi de büyük düşüş yaşayarak Şubat 2014’ten bu yana ilk kez 6000’in altına düştü.

BTC İşlemlerinde Büyük Düşüş

BTC işlemleri, 16 Aralık 2017’de günlük yaklaşık 350.000 olan tüm zamanların en yüksek işlem sayısından 150.000-155.000 arasına düştü. Bu rakamlar en son Mart 2016’da görülmüştü ve o zaman BTC’nin fiyatı 400-450 dolar arasındaydı. Bazı uzmanlara göre bu durum, Bitcoin ve dolayısıyla kripto para piyasalarının tamamının düşüş eğilimine girdiğinin bir göstergesi.

Newscape Capital Group’un baş yatırım görevlisi Charles Morris, işlem hacminin, fiyatın yönünün işaretçisi olduğunu belirtti. Morris, “Bir hype döngüsü vardı ve şimdi piyasa duruluyor. Artık ayı pazarına (Bear Market) giriyoruz “dedi.

Multicoin Capital’den Kyle Samani, işlem hacmindeki azalmanın, tüccarların, ödeme işlemcilerinin ve çevrimiçi casinoların Bitcoin’den uzaklaştığını gösterdiğini belirterek, BTC’yi bir ödeme aracı olarak kullanmayı bırakan birçok şirketin olduğunu söyledi.

Başka bir görüşe göre ise BTC işlemlerindeki düşüşün sebebi, yatırımcıların yavaş yavaş yeni teknolojik avantajlar ve yatırım fırsatları sağlayan kripto paralara yönelmeleri. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’e rakip olabileceği düşünülen pek çok altcoinin hala fiyat olarak Bitcoin’e bağlı bir artış azalış göstermesine rağmen, yakın gelecekte gerçek dünya uygulamalarıyla bu durumun değişebileceğini düşünen uzmanların sayısı az değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Alibaba Blok Zinciri Blockchain

Alibaba’nın Yan Kuruluşundan Blok Zinciri Açıklaması

Coinspace S-Coin

Coinspace Dosyası : Nedir? Güvenilir mi? Şikayet ve Yorumlar