Bitcoin Liselere Geliyor

bitcoin lise

Geçtiğimiz yıllarda, dünyadaki bir çok üniversite kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojileri üzerine dersler hazırladı. Son zamanlarda bu akım, ortaya çıkan bu teknolojileri öğrenmek isteyen lise öğrencilerinin salonlarına yavaş yavaş yer bulmakta. Artan öğrenci ilgisinden dolayı, bu hafta New Jersey’deki Union Katolik Lisesi‘nde işletme ve kişisel finans öğretmeni Tim Breza, kripto para birimleri konusunu gelecek dönem ders programına eklemeyi planladığını açıkladı.

Gençler Bitcoin ile Çok İlgileniyorlar

Dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler kripto para birimleri ile ilgileniyor ve konu birçok üniversite kampüsünde öğretiliyor. Ancak, kripto para artan ilgi özellikle gençlerde karşılık bulmaya başladıkça, liselerde de benzeri eğitimler verilmeye başlandı. Avustralya’daki bir lisede öğrencilerin Bitcoin’e çok ilgi duydukları ve kripto paralarla ilgili bilgilendirme günü istedikleri kaydedildi. Dünya üzerindeki bir çok lise, gençlerin bu teknolojiye olan merakları karşısında ders programlarına kripto para ve blok zinciri konularını eklemeyi planlıyor.

Üniversitelerden Lise Programlarına Geçen Bitcoin Dersleri

Tim Breza‘nın işletme dersi, kişisel finans teknikleri, girişimcilik, yatırımlar ve daha pek çok konuda ders veren seçmeli bir ders. Breza’nın tasarladığı ders, blok zincir teknolojisi, kripto para ve kriptografik inovasyon tarihini tartışacak. Breza’ya göre, öğrenciler Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında konuşmaya başladı.

Breza, “Okul yönetimi bu konuları öğrencilerimize öğretmeyi destekledi. Pek çok okul kripto para konusunu öğretmeyi düşünmüyor. Biz kripto paralara yatırım yapılması gerektiğini öğretmiyoruz, sadece onun gerçeklerini veriyoruz. Blok zinciri tüm bunların anahtarıdır. Bu devrim niteliğinde bir şey.” dedi

Geleceğin Yatırımlarının Ne Olacağı Konusunda Eğitim

Union Catholic (UC) ‘deki akademisyenler yeni ders fikrini beğeniyorlar ve bazıları daha önce kripto paralara yatırım yapmış kişiler. Max Berg, UC’den bir genç, geçtiğimiz yıl BTC satın aldığını ve 20 bin doları bulmasından hemen önce sattığını söyledi.

UC’deki pek çok öğrenci kripto para dersi için heyecanlı ve okulun ve 28 yaşındaki işletme öğretmeninin gelecek öngörüsüne inanıyor. Özellikle yeni dünyayı ve teknolojileri yakından takip edebilen genç eğitimcilerin bu teknolojiye olan yaklaşımı sayesinde eğitim dünyasında benzer eğilimlerin ortaya çıkması olası gözükmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Blockchain

Blockchain Nedir ve Nasıl Çalışır? : Detaylı Blockchain Rehberi

Turkcoin MHP Kripto Para

MHP’li Vekilden Yerli Kripto Para Teklifi