Cex.io Kullanım Rehberi (Nedir, Nasıl Kullanılır, Coin Satın Almak)

Cex.io Kullanımı

Bitcoin ve Altcoinler için kullanabileceğiniz güvenilir borsalardan birisi olan Cex.io hakkında detaylı rehberimiz ile nedir, nasıl kullanılır ve Cex.io üzerinden nasıl bitcoin ve altcoin satın alınır gibi konulara detaylıca değineceğiz.

Cex.io Nedir?

Cex.io, İngiltere bazlı bir borsa olup, AB yasalarına tabi, müşteri memnuniyeti yüksek, başarılı borsalardan biridir.2013’den beri faaliyette olan borsa, 2. seviye PCI DSS sertifikasına sahip, çift taraflı doğrulama teknolojisiyle en güvenilir ve hızlı borsaların başında geliyor. Bu borsada Amerikan doları üzerinden Bitcoin ve altcoin olarak geçen diğer kripto paralardan; Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Dash, Zcash, ve Bitcoin Gold alıp satabilirsiniz. Altcoinler ile ilgili detaylı bilgiye ” Altcoin nedir ” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cex.io Güvenilir Mi?

Avrupa merkezli firma, en güvenilir borsaların başında geliyor.Türkiye’den de pek çok kullanıcı bulunuyor.Cex.io‘da sistemsel sorunlar nedeniyle anlık sorunlar yaşayanlar olabilir ancak sistemde parası kalan kullanıcı bulunmuyor.Güvenli ve hızlı borsalardan biridir.

Cex.io Komisyon Oranları

İşlem hacminize bağlı olarak komisyon oranları kademeli şekilde düşüyor.İlk başlangıç olarak 0.25% başlayan bir oranda komisyon alırken işlem hacmi arttıkça düşüyor ve 0.10% gibi bir seviyeye geriliyor.Aşağıda yer alan tabloda detaylı komisyon oranları yer alıyor.Güncel oranlara sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ticaret Hacmi 30 gün, BTC Alıcı Maker
≤ 5 0.25% 0.16%
≤ 30 0.23% 0.15%
≤ 50 0.21% 0.13%
≤ 100 0.20% 0.12%
≤ 200 0.18% 0.10%
≤ 1000 0.15% 0.08%
≤ 3000 0.13% 0.04%
≤ 6000 0.11% 0.00%
> 6000 0.10% 0.00%

 

Cex.io Nasıl Üye Olunur ve Kullanımı

Aşağıda Cex.io’ya kayıt sürecini ve coin alım satım işleminin nasıl yapıldığını resimli anlatımla görebilirsiniz.

Öncelikle Cex.io adresinden kaydoluyoruz.

cex.io nasıl üye olunur

cex.io kullanımı

Karşımıza çıkan pencerede çift güvenlik sistemi ayarını yapacağız. Yani kullanıcı adı ve şifrenizin haricinde telefonunuzdan alacağınız bir şifre daha üreticeğiz. “Keep 2FA disabled”derseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz ama hesabınızın güvenliğini açısından bunu tavsiye etmiyoruz.

cex.io üyelik aşamaları

 

Diğer iki seçenekten birisi “Smartphone app” yani “Google Authenticator” uygulamasını telefonunuzun uygulama mağazasından indirerek şifre üretmenizi sağlarken, SMS/Phone Request şifrenin telefonunuza mesaj olarak gönderimini sağlıyacak. Tercihe göre birini seçerek hesap işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Cex.io Nasıl Bitcoin ve Altcoin Alınır?

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra sıra Cex.io üzerinden bitcoin satın almaya veya altcoin almaya geldi.Ana sayfada sağ üst de bulunan “DEPOSIT” kısmına tıklıyoruz.

cex.io bitcoin nasıl alınır

Açılan sayfada deposit yöntemi olarak kredi kartını seçiyoruz ve ardından altta bulunan yeni bir kredi kartı ekleyi seçiyoruz. Burada kredi kartı bilgilerimizi girip bizden istenen kredi kartımızla çektiğimiz “selfie“mizi yüklüyoruz. Ardından sağ köşede “USD“nin yanına göndermek istediğimiz Amerikan doları miktarını yazıp işlemi onaylıyoruz. Bankanız bu dolar miktarını kartınızdan otomatik olarak TL cinsinden çekecektir.

cex.io kredi kartı ile para yükleme

İsterseniz Cex.io para gönderimi işleminizi kredi kartı ile değilde banka transferi olarak da yapabilirsiniz ancak bu uzun bir onay süreci gerektirir.

Şimdi sıra son aşamaya geldi. Bitcoin’imiz almak için ana sayfaya gelip “BUY/SELL” kısmına tıklıyoruz. Buradaki hazır tarifeleri kullanarak tercihimizin altındaki “buy“a tıklıyoruz. İsterseniz yine yukarda “Trade” kısmına gelerek manuel olarak istediğimiz oranda Bitcoin alabilirsiniz.

cex.io resimli anlatım

Sizlerde Cex.io hakkında düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Güney Kore Kripto Para Haber

Güney Kore Kripto Para Birimlerini Vergilendirmenin Yolunu Buldu

Altcoin nedir

Altcoin Nedir ve Nasıl Alınır ?