Popüler Ethereum Cüzdan Servisi MyEtherWallet’da Ayrılık

MyEtherWallet'da Ayrılık

Popüler Ethereum cüzdan servisi MyEtherWallet (MEW) yakın zamanda kripto para topluluğunun en son tartışmalarının merkezinde yer almaktaydı. Servisin kapanacağı dedikodularına karşı ilk açıklama MEW’in kurucularından Taylor Monahan tarafından yapıldı. Monahan, MyCrypto.com olarak adlandırılan yeni ve rakip bir cüzdan servisi girişimini açıkladı. Şimdilik yeni girişim MEW’inkiyle neredeyse aynı kullanıcı arayüzüne sahip.Yeni şirket önümüzdeki aylarda masaüstü ve mobil uygulamalarla birlikte yeni bir web sitesini de kullanıma sunacak.

2015 yılında Monahan ve Kosala Hemachandra tarafından başlatılan MyEtherWallet, var olmaya devam edecek. Hemachandra, hizmetin GithHub deposunu, alan adını ve AWS örneklerini kontrol ettiği için hala MEW’e liderlik ediyor. Bir blog yazısı aracılığıyla Monahan, MEW’in çevrimiçi olmaya devam edeceğini belirtti.

Yeni Bir Girişim

MyCrypto‘nun piyasaya çıkış hikayesini anlatan Monahan, MyEtherWallet’in başlangıçta kurucular için bir yan proje olduğunu ancak kripto paralarının, özellikle Ethereum ve Ethereum tabanlı tokenların  yeni kullanıcılar tarafından benimsenmesiyle tam zamanlı bir iş durumuna geldiğini söyledi.  Projenin kullanıcılardan aldığı geribildirim, günde yaklaşık 20 destek talebinden binlere yükseldi.  Monahan’a göre ilk başta kurulan küçük ekip bu talebe yetişmekte zorlandı ve kurucular uzun süre zihinsel ve fiziksel yorgunlukla baş etmek zorunda kaldı. Bunun üzerine Monahan zaman içerisinde büyüyen bir ekip kurarak projenin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağladı ve bu ekip ile birlikte MyCrypto’yu kurmaya karar verdi.

MyCrypto / MEW bölünmesinin ardındaki sebep halen belirsiz, ancak mevcut bilgiler, kurucuların hizmetin geleceği hakkında farklı görüşleri olduğunu göstermektedir. Monahan’ın vizyonu, görünüşte, My Crypto’yu başlatmak için son 9 ay içinde bir ekip oluşturmayı içeriyordu.
Monahan, blog yazısında şöyle diyor: MyEtherWallet LLC, büyümenin ilk aşamalarında yetti. MyCrypto, baştan itibaren bir sonraki düzeye ölçeklendirme yetisiyle tasarlanmıştır.

Hemachandra, MEW’in Ethereum blok zincirine bir pencere görevi yaparak topluluk hizmeti sağlamaya devam edeceğini açıkladı. Monahan ise muhtemelen MyCrypto.com üzerinden ticari gelir sağlayan bir iş kurmayı planlıyor. 

MyEtherWallet hakkında detaylı bilgiler ile resimli anlatımın yer aldığı MyEtherWallet Kullanımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Tayland Kripto Para

Tayland Merkez Bankası’ndan Kripto Para Yasağı

Weiss Ratings Tether

Weiss Ratings’den Yatırımcılara Tether Uyarısı