Arizona’dan Sonra Georgia’da Bitcoin’e “Evet” Demeye Hazırlanıyor

Bitcoin Vergi Amerika

Georgia‘da iki eyalet senatörü vatandaşların vergi mükellefiyetlerini Bitcoin ile ödemelerine izin veren ve kendi türünde ikinci yasa çalışması olan tasarıyı hazırladı.

21 Şubat’ta senatörler Michael Williams ve Joshua McKoon tarafından sunulan tasarı, Gelirler Dairesi’ni düzenleyen kurallarda değişiklik yaparak, hem Bitcoin hem de başka kripto para birimlerinin kabul edilmesi için hazırlandı.

Tasarıda, “Komisyon üyeleri, elektronik eşler arası bir sistem kullanan, Bitcoin dahil, herhangi bir kripto para birimini vergi ve lisans ücretleri için geçerli bir ödeme olarak kabul edeceklerdir.”ifadesi yer aldı.

Önerilen yasa, şu anda Arizona yasama organında dolaşan bir başka yasa tasarısı ile benzerlik gösteriyor. Ocak ayında hazırlanan bu tasarı, Arizona’daki vergi ödemeleri için Bitcoin’i kabul eden ABD‘deki bu anlamdaki ilk yasa tasarısı olma özelliğini taşıyor.

Arizona’nın tasarısı gibi, Georgia’daki de kripto para ile yapılan vergi ödemelerinin, vergi dairesi görevlileri tarafından en geç bir gün içerisinde ABD dolarına çevrilmesini mecbur kılıyor.

Bu yasa tasarıları her ne kadar kripto para piyasası için umut verici olsa da, gerçekleşmelerine kesin gözüyle bakılmıyor. Daha önce New Hampshire bir senatör, kripto para ödemelerine izin verecek bir tasarı geliştirdi ancak Temsilcileri Meclisi, 2016 yılının ocak ayında yapılan bir oylamada bu tasarıyı reddetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Turkcoin MHP Kripto Para

MHP’li Vekilden Yerli Kripto Para Teklifi

Ubisoft Blok Zinciri

Oyun Devi Ubisoft Blok Zinciri Araştırmalarına Başladı