Güney Kore’nin En Büyük Otel Rezervasyon Platformu Kripto Parayı Kabul Edecek

Güney Kore Otel Rezervasyon Platformu

Kripto para piyasalarındaki sert düşüşe rağmen, Güney Kore‘den kripto paraların geleceği ile ilgili güzel haberler gelmeye devam ediyor. Güney Koreli otel rezervasyon platformu Yeogi Eottae, ülkenin en büyük kripto para borsası ile ortaklık kurdu.

Büyük Ortaklık

Kripto para borsası Bithumb, daha önce başka firmalarla yaptığı ortaklıklar gibi, Yeogi Eottae ile Bithumb platformunda listelenen tüm kripto para birimlerinin otel rezervasyonlarında geçerli olacağı bir ortaklık kurdu. Bu para birimlerinin arasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, Bitcoin Cash, Ripple ve daha fazlası mevcut.

Bithumb sözcüsü, otel rezervasyon platformu ile olan ortaklığın, Güney Kore’nin, bir ödeme yöntemi ve değişim aracı olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerini benimsemede Japonya ve ABD’nin belirlediği trendi takip etmesini sağlayacağını belirtti. Sözcü ayrıca, Güney Kore’deki işletmelerin kripto para birimi işlemlerini nakit ödeme kadar kolay yapmaya çalıştıklarını vurguladı. İndirim ve promosyon hizmeti sunan WeMakePrice ile de daha önce benzer bir ortaklık yapan Bithumb, kripto paranın orta vadede bir ödeme aracı olarak ülke geneline yayılacağına inanıyor.

Yeogi Eottae ve WeMakePrice’ın Güney Kore’nin en büyük perakendecilerinden olması sebebiyle benzeri stratejik ortaklıkların başka firmalarla da kurulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kripto para birimlerinin, tüketiciler ve yatırımcılar sayesinde sağlanan piyasa entegrasyonu, bu para birimlerinin benimsenmesinde büyük bir artışa yol açacaktır. Şu an her iki şirket de alışverişlerinde Bithumb aracılığıyla kripto para kullanan kullanıcılara özel teklifler sağlamak için çalışmakta.

Benimsenmede Artış

Beklenildiği üzere, Ocak ayında büyük bir piyasa düzeltmesi gerçekleştikten ve Şubat ve Mart aylarında kripta para fiyatları düştükten sonra kripto paralara olan talep pek çok ülkede olduğu gibi Güney Kore’de de düştü.

Ancak, kripto para birimleri Güney Kore’de ana akımın içine nüfuz etti ve ülke içinde hemen hemen her tüketici, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralardan haberdar. Kripto paraların tanınırlığındaki artış, piyasayı bölgede hızla büyümek için eşsiz bir konuma yerleştirmektedir. Kripto para piyasası önümüzdeki birkaç ay içinde önceki seviyelerine geri dönerse, talep kaçınılmaz olarak yükselecek ve geçen seneden çok daha fazla sayıda Güney Koreli bu paralara yatırım yapmaya başlayacak.

Şu anda bir çok şirket ülke genelinde kafe ve yiyecek zincirlerine, kullancılara büyük kolaylık ve erişilebilirlik sağlayacak olan kripto para ATM’leri kurmak için çalışmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Çin Merkez Bankası

Çin MB: “Nakit Para Ölebilir, Ancak Acele Etmeye Gerek Yok”

Binance Chain

Kripto Para Devi Binance’den Yeni Borsa