Kazakistan’da Kripto Paralara Duyulan İlgi 15 Kat Arttı

Kazakistan Kripto Para

Yandex tarafından yapılan bir araştırmaya göre Kazakistan‘da kripto paralar konusuna olan ilgi 2017’ye kıyasla bu yıl on beş kat arttı. Çevrimiçi aramaların sayısı geçen yılın haziran ayına kıyasla önemli ölçüde yükselmeye başladı.

Kripto Paralar ile ilgili Aramalar Arttı

İnternetle ilgili hizmet ve ürünler konusunda uzmanlaşmış çok uluslu bir şirket olan Yandex, yakın zamanda Kazakistan tarafından, kripto para birimleri, blok zincirler ve kripto para madenciliği konularıyla ilgili yapılan aramalara dair bir araştırma raporu yayınladı.

Rapora göre Kazakistanlıların en aktif olduğu aramalar “Kripto para” kalıbını içeren sözcüklerden oluşmakta. Kullanıcılar sıklıkla kripto parayı, kripto para borsalarını, kripto parayı nasıl satın alacaklarını, madenciliğini nasıl yapacaklarını ve diğer ilgili arama terimlerini aradılar. Sadece “Bitcoin” arama terimi için kullanıcılar Yandex’de 2017 başlarından 7 kat daha fazla arama yaptı

Belirli Aramalar

Araştırma, en çok aranan konular arasında, Bitcoin, blok zincir, ICO ve kripto para madenciliği olduğunu açıkladı. Bununla birlikte Kazakistanlılar, Yandex’e, “Bir öğrenci Bitcoin için çalışabilir mi?”, “En basit tabiriyle blok zincir nedir?”, “Madencilik gerçekte ne kadar kazandırır?” ve “Madencilik çiftliği için gerekli para nereden bulunur?” gibi spesifik sorular sordu.

Kullanıcılar ayrıca, sistemlerinde farkedilmeden kripto para madenciliği yapan kötü amaçlı yazılımdan endişe duyuyorlar. Cryptojacking adı verilen bu yazılımlar sisteme sızarak, kullanıcılardan habersiz bir şekilde arka planda sistem donanımını kullanarak başkaları adına madencilik yapıyor. Kullanıcılar Yandex’de “Madencilik virüsüm olup olmadığını nasıl öğrenirim?” sorusunun yanı sıra, bu türden kötü amaçlı yazılımlara karşı kendilerini korumak için yazılım ve çözüm arıyorlar.

ICO‘lara gelince, bu sözcüğü içeren arama talepleri bir yıl öncesine göre dört kat daha arttı ve bu taleplerin geçen yılın Kasım ayından bu yana artmaya devam ettiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Ubisoft Blok Zinciri

Oyun Devi Ubisoft Blok Zinciri Araştırmalarına Başladı

Meksika Kripto Para

Meksika Kongresi, Kripto Para Düzenlemelerini Onayladı