Meksika Kongresi, Kripto Para Düzenlemelerini Onayladı

Meksika Kripto Para

Meksika‘nın kripto para borsaları yasası, kongre tarafından onaylandı ve şimdi Başkan Enrique Pena Nieto’nun imzasını bekliyor. Kripto para borsalarının yeni düzenlemelere uymaları için 12 ay süre tanınacak.

Yeni Düzenlemeler De Yolda

Yasa, mali istikrarı teşvik etmek ve kara para aklamayı önlemek amacıyla yapıldı. Meksika Ulusal Bankacılık ve Menkul Kıymetler Komisyonu (CNBV), Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı yakında sektördeki şirketler için önemli ayrıntıları belirleyecek olan ikincil yasalar için taslak hazırlamaya başlayacak. Yeni yasaların önümüzde aylarda çıkması bekleniyor.

Yasa çalışmaları, ICO‘lar, ödeme yöntemleri ve Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ilgili konulara daha fazla düzenleyici kesinlik kazandıracak.

Meksika Kripto Para Piyasasında Değişiklikler

Düzenlemeler, kripto para borsalarının Mali Teknoloji Enstitüleri (ITF) olarak Meksika Bankası tarafından onaylanmasını gerektiyor. Merkez bankasının onayladığı ITF’ler yasal olarak kripto para birimleri alım-satımı yapabilecek. ITF’ler sürekli denetlenecek, her şey devlete ve tüketicilere karşı şeffaf olacak. Bu sayede kripto paralar üzerinden kara para aklanmasının ve terör finansmanı yapılmasının önüne geçilebilecek

Hangi kripto para birimin hangi borsada listeleneceğine ise Meksika Bankası karar verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Kazakistan Kripto Para

Kazakistan’da Kripto Paralara Duyulan İlgi 15 Kat Arttı

Steve Wozniak Bitcoin

Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak’ın Bitcoini çalındı