Ripple Rehberi : Nedir? Nasıl Alınır ve Güvenilir Mi?

Ripple Nedir

Ripple bir dijital para birimi (XRP) ve bu para biriminin üzerinden işlemlerin gerçekleştirildiği açık bir ödeme ağıdır.Amacı insanları, geliştiricilerinin tabiriyle “duvarlarla çevrili bahçelerden”, yani kredi kartları, bankalar, PayPal gibi transferleri kısıtlayan kurumlardan ve işlem ücretlerinden kurtarmaktır.

RIPPLE NEDİR?

RippleXRP” kısaltmalı para birimi ve “RippleNet” adı verilen ağı sayesinde küresel çerçevede bankaların, ödeme sağlayıcıların, finans kuruluşlarının, ve bireylerin işlem yapmasına olanak sağlayan bir teknolojidir. Hali hazırda bir çok banka ve finans kuruluşuyla anlaşması bulunuyor ve düşük maliyeti ile hızlı işlem yapılabilmesini sağlamanın yanında dijital bir para olduğu için transferler sırasında klasik yöntemlere göre daha güvenlidir.

Bir çok banka ve kuruluş Bitcoin‘e göre daha hızlı ve daha düşük maliyetli ve doğrudan bankacılık sektörüne göre tasarlanan “RippleNet” ağı nedeniyle Ripple’ı tercih etmiş ve anlaşmıştır. Ülkemizde bu anlamda Ripple  ile anlaşma  yapan ilk banka Akbank olmuştur. Bu bağlamda bankacılık ve finans sektöründe ciddiye alınan ilk altcoin olması Ripple’a kısa sürede büyük değer kazandırmış ve dünya çapında popüler olmasını sağlamıştır. Mevcut haliyle kripto para piyasasında pazar payı sıralamasında ilk 3’e girerek kısa sürede büyük bir başarıya imza atmıştır. Bir çok yatırımcı Ripple’ın Bitcoin’i gelecekte tahtından edebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünmektedir.

XRP Nedir?

XRP, dijital para biriminin piyasalardaki kısaltmasıdır.Ripple piyasasını detaylı incelemek, fiyat grafiklerini ve fiyatlarını anlık olarak Ripple ne kadar sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ripple Güvenilir Mi?

Diğer kripto paralardan ayıran en temel özelliği yarı merkezi bir para birimi olmasıdır. Ripple aynı isimli firmanın ürünü olarak geliştirilmiş ve bir süre sonra eşler arası transferin kaynak kodları open-source(halka açık)olarak güncellenmiştir. Yani artık üretici firma olmadan dahi yolculuğuna devam edebilir. Fakat 100 milyar olarak tasarlanan ve adedinin şu an 38 milyarının dolaşımda olması, kalan 62 milyarın ne zaman ve hangi aralıklarla üretileceği konusu bir soru işaretidir.

Ancak bir çok banka ve kuruluşun hali hazırda Ripple altyapısını kullanması elbette ki bu altcoin’e duyulan bir güvenin işaretidir.

Ripple Nasıl Alınır?

Nereden alırım diye soranlar için altcoin satışı yapan borsalardan alabilirsiniz.Şu an Kripto paralar arasında ilk 5 de yer alan kripto para birimi için sitemizde de tanıtımını yaptığımız Cex.io ve Binance borsalarında satın alabilirsiniz.Satın almak için Cex.io yazımıza göz atabilir veya çok sayıda altcoin satışının yer aldığı ve resimli anlatım ile tanıtımını yaptığımız Binance sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde görüşlerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bitcoin ve Altcoin İşlemleri Nasıl Takip Edilir?

Cex.io Basın Açıklaması

Cex.io’dan Basın Açıklaması