Ripple’ın Gerçek Dünya Uygulamaları Başladı

Ripple Güney Kore

Güney Kore‘nin en büyük bankalarından biri olan Woori Bank, Ripple tarafından geliştirilen blok zincir teknolojisinin sağladığı başarılı bir yurtdışı havale işlemini tamamladığını bildirildi.

Bankaların Ripple Kullanma Çalışmaları

Woori, San Francisco merkezli kurumsal blok zincir kuruluşu Ripple’ı kullanarak denizaşırı bir havale denemesinin ikinci aşamasını tamamladı. Bu girişim, bu yıl yaygınlaşması beklenen, blok zincir üzerinden yapılan ticari sınır ötesi ödemeler için test niteliğinde gerçekleşti.

Rapora göre, deneme, Seul merkezli bankanın Dijital Strateji Departmanı’nın gerçek dünya havalelerinde blok zinciri uygulamalarını kullanma amacıyla Ocak ayı sonundaki ilk testinin ardından ikinci girişimi oldu. Bankanın döviz ve IT departmanları da blok zinciri teknolojisini tanıtmak ve yaygınlaştırmak için çalışacak.

Çalışma, Japonya’nın SBI Grubu liderliğindeki 60 Japon bankasının katıldığı geniş kapsamlı, Ripple blok zincir tabanlı havale deneyinin bir parçası. Japon finans devi SBI, Japonya ve Güney Kore arasındaki anlık ödemeler için bir blok zincir havale platformunu test eden SBI Ripple Asia’yı kurmak için Ripple ile ortaklık yaptı.

Bulut Teknolojisi Üzerinden Havale

Mart 2017’de, SBI Ripple Asia önderliğindeki 47 Japon bankasından oluşan bir konsorsiyum, gerçek zamanlı yerli ve uluslararası para transferlerini etkinleştirmek için Ripple tabanlı bulut ödeme platformu olan RC Cloud’u başarılı bir şekilde denedi. Tüm bunlar, geleneksel merkezi aracıyı devre dışı bırakarak, bankalar tarafından daha ucuz, daha verimli ve daha hızlı işlemler sağlayan yeni bir altyapının sinyallerini veriyor.

Ripple’in küresel havale alanına sıçrama çabası, dünyanın en büyük bankalarının, ödeme sağlayıcılarının ve yeni blok zinciri teknolojisini deneyen geleneksel havale devlerinin yer aldığı müşteri listesiyle her geçen gün daha da kuvvetleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Steve Wozniak Bitcoin

Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak’ın Bitcoini çalındı

Uber Kripto Para ECO

Uber’in Kurucusu, Kripto Para Projesi “ECO”yu Tanıttı