Uber’in Kurucusu, Kripto Para Projesi “ECO”yu Tanıttı

Uber Kripto Para ECO

Özel taksi uygulaması Uber‘in ortak kurucusu Garrett Camp, merkezi olmayan küresel bir para birimi protokolü olan Eco isimli kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor.

Fortune’daki bir makaleye göre, ekosistem, iktisat ve e-ticareti çağrıştırdığı için Eco ismi verilen kripto para birimi günlük para transferlerinde Bitcoin, altın ve dolarla rekabet etmek için tasarlandı. Camp, Fortune’a yaptığı açıklamada:

“Bir çok üniversite, bilimadamı ve araştırma enstitüleri ile işbirliği yaparak yeni bir projeyi farklı bir felsefi bakış açısıyla yaymanın daha iyi olabileceğini fark ettim.” dedi.

Eco vs. Bitcoin

Projenin tanıtım raporuna göre Eco, Bitcoini bir alışveriş aracı olarak değil, spekülatif bir yatırım olarak görüyor. Eco’ya göre Bitcoin ile ilgili üç temel sorun şunlar:

  • Bir avuç dolusu Bitcoin zengininin hükmettiği çoğunluk
  • Enerji yoğun madencilik süreci
  • Dolandırıcılık eğilimi algısı

Bunlara karşılık Eco, gönüllü madenciler yerine üniversitelerle yaptığı anlaşmalarla daha güvenli ve bir kaç grup tarafından merkezileştirilemeyecek bir ağ kurmak istiyor.

Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Eco Vakfı, Eco’yu kağıt para biriminden daha kolay, daha güvenli ve daha hızlı bir global para birimi olarak tasarlamakla görevlendirilmiştir. Bitcoin’e benzer şekilde, sınırlı sayıda Eco oluşturulacak. Ancak Bitcoin’in 21 milyon adedinin yerine Eco, milyarlarca kullanıcının kullanabilmesi için tam 1 trilyon adet token üretecek.

Eco, küresel bir üniversiteler ağı inşa ediyor ve bu ağ ile, enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını, eşit olarak dağıtılmış kooperatif bir yapının inşasını sağlamayı hedefliyor.

Eco, projeye fon sağlamak için ICO planlamıyor. Ancak web sitesi üzerinden bedava ECO dağıtımı için üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Ripple Güney Kore

Ripple’ın Gerçek Dünya Uygulamaları Başladı

Weiss Ratings Yatırım

Weiss Ratings’den 7 Yatırım Prensibi