Oyun Devi Ubisoft Blok Zinciri Araştırmalarına Başladı

Ubisoft Blok Zinciri

Fransız video oyun yayıncısı Ubisoft gelişmekte olan teknolojileri ve kullanım durumlarını inceleyen Stratejik İnovasyon Laboratuvarı’nda blok zincirin potansiyel uygulamalarını araştırıyor.

Laboratuarın eğilimler ve öngörüler direktörü Lidwine Sauer, oyun haber sitesi IGN’ye Ubisoft’un özellikle blok zincirinin dijital öğeler üzerinde sağladığı benzeri olmayan, içerik sahiplenme yeteneği ile ilgilendiğini söyledi.

Sauer blok zinciri teknolojisi için, “nihayet herkes tarafından kopyalanamayan ve yüzde yüzünüzün size ait olabileceği gerçek dijital koleksiyona sahip olma imkânı sunuyor.” dedi.

Ubisoft’un konuyla alakalı özel ilgi alanı ise bir oyunun yayıncısı tarafından dağıtılan ve genel olarak estetik değişiklikler ve yeni oyun özellikleri gibi eklentileri içeren indirilebilir içerikler (DLC). Bununla birlikte Sauer, laboratuarın blok zincir uygulamaları için DLC’nin ötesine geçme hırsları bulunduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında Sauer, “Bundan daha ileri gitmek istiyoruz. Blok zincirinde bulunacak daha ilginç bir şey olduğunu hissediyoruz ve o ilginç şeyi bulmaya çalışıyoruz”

Ubisoft, blok zincir teknolojisinin uygulamalarını keşfeden ilk oyun geliştiricisi değil. Kullanıcıların dijital kedileri alıp, toplayıp, yetiştirip satabildiği bir oyun olan CryptoKitties, aynı zamanda, blok zincirin benzersiz dijital içeriği kolaylaştırma kabiliyetini de kullanıyor. Ethereum blok zinciri üzerine kurulan oyun, kendisinden sonra çıkacak benzer oyunlar için örnek teşkil etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bitcoin Vergi Amerika

Arizona’dan Sonra Georgia’da Bitcoin’e “Evet” Demeye Hazırlanıyor

Kazakistan Kripto Para

Kazakistan’da Kripto Paralara Duyulan İlgi 15 Kat Arttı